Wesele i Ślub w plenerze! Jak zorganizować wymarzoną uroczystość?

Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu jest ślub. Nic zatem dziwnego, że Młode Pary marzą o tym, żeby ten dzień był wyjątkowy i perfekcyjny w każdym, nawet najmniejszym detalu. Niektórzy decydują się na samodzielne przygotowania, inni z kolei powierzają to zadanie profesjonalistom. Które rozwiązanie wybrać?

Zdecydowanie to drugie! Organizacja ślubu i wesela wymaga nie lada pracy i uwzględnienia wielu, często nieoczywistych elementów. Po co się stresować przygotowaniami? Lepiej zaufać specjalistom, a samemu cieszyć się miłością i spokojnie, bez stresu i większego wysiłku przygotowywać się do wielkiego dnia.

 

O czym należy pamiętać przy organizacji ślubu i wesela w plenerze?

 

Ślubne i weselne wpadki niestety się zdarzają. Często jednak obracane są w żart i po latach stają się wesołymi anegdotami opowiadanymi znajomym. Bywa jednak, że potrafią skutecznie zepsuć nastrój w tym wyjątkowym dniu. Poniżej znajduje się lista podstawowych rzeczy, o które należy zadbać, by uniknąć nerwowych sytuacji.

 

1. Miejsce

Przypieczętowanie miłości powinno odbyć się w wyjątkowych okolicznościach. Dlatego na ślub i wesele w plenerze warto wybrać miejsce położone w malowniczej okolicy, w pięknej scenerii natury i z ludźmi, którzy zadbają o obsługę na najwyższym poziomie.

 

2. Pogoda

Tego oczywiście nie da się zaplanować. Za to można dokładnie przeanalizować prognozy i wybrać na ślub i wesele w plenerze okres, w którym statystycznie pogoda jest najpiękniejsza. I nie obędzie się bez planu awaryjnego! By uniknąć konieczności odwołania uroczystości ze względu na nagłe załamanie pogody, warto mieć w zanadrzu przygotowane bezpieczne miejsce, do którego będzie można się przenieść wraz z gośćmi.

 

3. Kwestie formalne

Zorganizowanie ślubu cywilnego w plenerze wymaga uzyskania zgody urzędu i spełnienia kilku warunków - wniosek składa się w urzędzie odpowiednim dla miejsca, w którym odbędzie się przysięga w plenerze. Konieczne są również dodatkowe opłaty. Zdecydowanie trudniej jest w przypadku ślubu kościelnego. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego przysięgę małżeńską składa się w kościele parafialnym. Choć o uzyskanie zgody biskupa jest ciężko - potrzebne jest pozwolenie miejscowego ordynariusza na zawarcie tego sakramentu poza murami świątyni - próbować zawsze warto!

 

Bez zbędnych formalności można natomiast wziąć w plenerze ślub humanistyczny. Wprawdzie nie jest on prawnie unormowany, ale stanowi piękną formę przypieczętowania miłości w gronie bliskich osób.

 

4. Dekoracje

To dzięki ozdobom można stworzyć niepowtarzalną oprawę przyjęcia weselnego w plenerze. Styl rustykalny, boho, glamour, a może nowoczesny? Dzięki odpowiednio dobranym dekoracjom nawet niepozorna polana zamieni się w magiczne miejsce, od którego nie sposób oderwać wzroku.

 

5. Menu

To jest ogromna bolączka wielu Par Młodych. Jakie dania wybrać, by każdy z gości był zadowolony? Obecnie wiele osób jest na różnego rodzaju dietach, m.in. wegetariańskiej, bezglutenowej, wegańskiej, lekkostrawnej... Uwzględnienie preferencji każdego z gości weselnych stanowi nie lada wyzwanie.

 

6. Atrakcje

Główną “atrakcją” jest oczywiście miłość Młodej Pary! By uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym, warto zadbać o dobrą muzykę, pokazy barmańskie lub sztucznych ogni, animacje dla dzieci, zabawy dla dorosłych gości i inne elementy, które dostarczą ogrom wrażeń.

 

7. Udogodnienia dla gości

Ważne chwile chcemy celebrować w gronie bliskich sercu osób. Warto też zadbać o ich komfort, zapewniając na przykład transport na miejsce uroczystości w plenerze, noclegi, animatora dla najmłodszych... Nie są to obowiązkowe elementy na liście organizacyjnej, ale gościom będzie naprawdę miło, gdy poczują, że Młodej Parze naprawdę zależy na ich obecności i komforcie.

 

8. Poprawiny lub Before Party

Jeden dzień to często za mało, by uczcić to wielkie wydarzenie. Dlatego warto pomyśleć o dodatkowym przyjęciu dzień po (poprawiny) lub dzień przed (Before Party). Ten drugi rodzaj świętowania to raczej czas na relaks, odstresowanie i naładowanie akumulatorów - idealne rozwiązanie przed tzw. wielkim dniem!

 

Sporo tego, prawda? A to tylko ułamek tego, o co należy zadbać podczas organizowania ślubu i wesela w plenerze. Zdecydowanie lepiej powierzyć to zadanie doświadczonym specjalistom (takim jak my!), a samemu poświęcić ten czas na delektowanie się miłością i odpoczynek.

 

Nasz obiekt Highland Conference Hotel zlokalizowany jest w malowniczej okolicy, dysponujemy pięknymi terenami zielonymi oraz wiedzą, która pozwoli stworzyć idealne przyjęcie. Zajmiemy się organizacją od A do Z – posiadamy nie tylko idealną przestrzeń na niezapomnianą uroczystość, ale także własną restaurację i hodowlę wołowiny Highland, doradzamy w zakresie menu, dekoracji, rozplanowania stolików, możemy też polecić godnych zaufania usługodawców typu DJ, dekorator, fryzjer, kosmetyczka, animator dla dzieci i nie tylko. Jesteśmy elastyczni oraz empatyczni i postaramy się spełnić Wasze marzenie o niepowtarzalnym przyjęciu w plenerze.

0
Feed

Zostaw komentarz