Ślub Humanistyczny

Ceremonia zaślubin to bardzo wyjątkowe wydarzenie dla Pary Młodej. Niezależnie od wyznawanej religii, administracji urzędowej danego kraju czy tradycji kulturowej podstawą zawarcia związku jest publiczne wyznanie sobie miłości, a także przysięga wierności i uczciwości.

Od niepamiętnych czasów ludzie oddawali sobie śluby przed obliczem różnych bogów. Rozwój humanizmu jako jednego z najbardziej charakterystycznych nurtów Renesansu XV wieku otworzył nowe możliwości.

 

Ślub humanistyczny to jedna z form zawarcia małżeństwa zastępująca ceremonię religijną. Ma zdecydowanie bardziej indywidualny wymiar niż ślub cywilny, a sama spersonalizowana przysięga pisana jest przez Parę Młodą lub mistrza ceremonii.

 

Akcent przysięgi kładzie nacisk na emocje, przeżycia, pragnienia pary młodej, nie zaś na względy formalne i religijne.

 

Odwołuje się do wspólnej historii, wspólnie spędzonych chwil, sytuacji trudnych i tych najpiękniejszych. Tego typu uroczystość jest szczególnie popularna na Wyspach Brytyjskich, gdzie liczba zawieranych ślubów humanistycznych przekroczyła liczbę ślubów katolickich.

 

Highland Conference Hotel to idealne miejsce na organizację tego typu ceremonii.Duża przestrzeń z terenem zielonym, staw na dziedzińcu, kwitnące sezonowo kwiaty oraz wszechobecna cisza z delikatnym śpiewem ptaków to sceneria, która przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym.

 

Niezależnie od pory roku i pogody jesteśmy w stanie zaproponować ciekawe rozwiązania, niezapomnianą zabawę weselną w luźnej atmosferze z wyjątkowym menu opartym na wołowinie Highland z własnej hodowli.

 

Ślub humanistyczny w Polsce nie jest prawnie unormowany, przez co związek taki wymaga również rejestracji w Urzędzie Stanu Cywilnego.

0
Feed

Zostaw komentarz